Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Úvod
Víza na Nový Zéland
Studium
Školy na NZ
Ubytování
Letenky
Práce na NZ
Cestování na NZ
Užitečné rady
Nacházíš se: Úvod - Ubytování - Airbnb
Airbnb

Další forma ubytování, která je v dnešní dobře velmi populární. Jde o ubytování u soukromých osob, které nabízejí své volné pokoje k pronájmu za účelem přivýdělku.

 Stránka společnosti Airbnb

Jednoduše se na stránky zaregistruješ pomocí emailové adresy nebo Facebook-ového účtu. Po ověření tvého kontaktního údaje (email, tel. Číslo, osobní doklad), si vyhledáš lokalitu, vybereš termín a vybíráš si z nabídek. Tvůj výběr si rezervuješ, za ubytování platíš dopředu (+ poplatek společnosti), nejjednodušší kartou, a až když hostitel potvrdí Tvou rezervaci, tak se stává rezervace platnou.

 

Výhody

  • Výhodou takového ubytování je, že si umíš takto zajistit cenově dostupné ubytování iv lepší lokalitě a na Tebou zvolenou délku pobytu, za častokrát lepší ceny než u jiných typů ubytování.
  • Velkým plus je, že každý hostitel má na stránce zveřejněnou reputaci / směrné od jiných zákazníků a jejich hodnocení hostitele během pobytu.

 

Nevýhody

  • Může se stát, že hostitel nestihne Tvou rezervaci potvrdit / do 24 hodin /, peníze se Ti vrátí zpět na účet a rezervace se zruší. Pak musíš tento proces opakovat znovu.
  • Díky popularity se stává stránka cílem mnoha podvodníků. Před nimi tě mohou vystříhat zejména zmíněné reference hostitelů. Veškeré platby probíhají na oficiální stránce společnosti Airbnb, proto pokud Ti přijde podezřelý email vyžadující platbu (např. Meno@airbnbonline.com nebo automated@airbnb.com), ihned kontaktu safety@airbnb.com.

 

Tipy na závěr

  • Vždy si pozorně přečti recenze a hodnocení jiných lidí na hostitele, u kterého máš zájem o ubytování. Predídeš tak zklamání z ubytování a vyhneš se tak možným problémům nebo podvodníkům.
  • Hostitelé nemají hotelové služby ani personál, tak buď trpělivý :) Pokud hostitel bude v době Tvého příchodu např. v práci. Ujisti se dopředu, že si ho správně informoval o datu a čase Tvého příjezdu. Predídeš tak sezení na chodníku :)
  • Poděkuj hned při příchodu nějakým milým dárkem, stačí drobnost, která přispěje k udělání dobrého dojmu a milému přivítání. Např. magnetkou ze Slovenska, tu určitě na lednici ještě nebude mít;)
  • Všechny platby za Tvoje ubytování plať výhradně přes stránky Airbnb.
  • Uchovej všechny emaily, které si dostal od společnosti Airbnb pro případ nejasností.

 

 Studium na Novém Zélandě
Copyright © 2001-2021 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...